איך עובדת מצלמה נסתרת ואיך מתקינים?

כיום, אחד מהכלים היעילים ביותר המשמשים לצורך המעקב בזמן אמת אחר אנשים, היא המצלמה החבויה, אותה מצלמה שעל אף שהיא פועלת ומתעדת, לא ניתן לראות ולזהות אותה - מצלמה נסתרת. המצלמות הנסתרות נמצאות בשימוש פרטי, עסקי ואף ציבורי כשהן ממוקמות במקומות רבים ומשמשות לצרכים השונים.

מצלמות נסתרות

ניתן להשתמש בהן לצורך ביצוע מעקב לאחר אנשים, לצילום שטחים ומתחמים פרטיים, עסקיים או ציבוריים, ולא פעם, משמשות מצלמות נסתרות במהלך הפגישות הפרטיות, הטלוויזיוניות או העסקיות, בין אם בחשיפת אמיתות מסוימות ובין אם למטרות אחרות.

 

מצלמות נסתרות מול מצלמות אבטחה

עם השנים, כל נושא הניטור והתיעוד הוויזואלי השתכלל מאד, ומצלמות האבטחה הגלויות לעין כבר הפכו לחלק בלתי נפרד מהנוף הישראלי שלנו. גם עניין המצלמות הנסתרות השתכלל מאד, וכיום, אנחנו יכולים למצוא, מצד אחד מגוון סוגי מצלמות נסתרות בעלות תכונות שונות ומשוכללות, ומאידך, אנחנו גם יכולים למצוא מצלמות נסתרות שהן הרבה יותר קומפקטיות, הרבה יותר סולידיות (וגם מאפשרות הסתרה בדרך הרבה יותר יעילה מבעבר), מה שמאפשר לנו לעשות במצלמות הללו שימוש טוב יותר, מבלי שאיש יוכל לגלות אותן, לדעת על קיומן, או, אפילו לחשוד כי המדובר במצלמה חבויה.

 

אופציות השימוש במצלמות

האופציה הראשונה לשימוש במצלמות היא האופציה הסטטית, הקבועה במקומה. במצב כזה, הכוונה היא למצלמות המותקנות במיקום זה או אחר, כשהן מכסות ומנטרות שטח צפייה מסוים. במצב כזה, לרוב, המצלמות אינן נחשבות למצלמות נסתרות והאנשים באזור מיודעים בעניין קיומן של המצלמות (באמצעות השלטים המתאימים). זהו המצב הרגיל שבו פועלות מצלמות אבטחה בקניונים, שטחים פרטיים וציבוריים וכד'.

האופציה שנייה מתייחסת למצלמה הדינמית שבה אנחנו נוקטים פעולה אקטיבית לצורך בקלטה או תמונות בודדות. אם, למשל, נרצה לצלם את המתרחש בפגישה מסוימת, נכניס איתנו את אותה מצלמה, כשהיא נסתרת או גלויה (בהתאם לסיטואציה ולמטרה), ונצלם את המתרחש.

האופציה השלישית הן המצלמות הנסתרות המתעדות בזמן אמת את המתרחש. לרוב, מצלמות נסתרות בסיטואציה זו תהיינה חבויות ומוסלקות בתוך פריט שייראה טבעי בסביבתו. זו יכולה להיות מצלמה נסתרת נייחת המוחבאת בתוך עציץ או צעצוע המונחים על מדף בבית ועוקבים אחר התנהלותה של מטפלת עם הילדים, או מצלמה ניידת המוחבאת בתוך אביזר שגרתי (כתיק מסמכים עסקי, קופסת סיגריות וכד'), דבר המאפשר למשתמש במצלמה נסתרת כזו לשאת אותה עימו באופן טבעי ולא מעורר חשד. היות והמדובר על מצלמות נסתרות המתעדות את המתרחש בזמן אמת, במרבית המקרים, "בצד השני" במקום אליו מועברת התשדורת, יושב אדם הצופה, בזמן אמת, במתרחש, דרך אתר אינטרנט, אפליקציה ייעודית או כל דרך אחרת.

 

כיצד בוחרים מצלמה נסתרת המתאימה לצרכים שלנו?

בעיקרון, בראש ובראשונה, עלינו להחליט מה אנחנו מחפשים, כלומר, מה המטרה שלנו בשימוש במצלמה הנסתרת וכיצד נרצה להשתמש בה – תמונות בודדות? הקלטת וידיאו? שידור בזמן אמת? מצלמה נייחת? מצלמה ניידת? וכן הלאה.

כעת, כשבידינו האפיון המדויק הנוגע לצרכינו, כלומר, לצד שלנו ברכישת המצלמה, נתחיל לחפש מצלמה, שמצידה, עונה לצרכים שלנו. מצלמות נסתרות נבדלות זו מזו בפרטיהן הטכניים (גודלן, סוג ואיכות הצילומים שהן מפיקות וכד') ואף בתכונות נוספות שקיימות בהן (למשל, היכולת לספק בשידור גם תיעוד קול וכן הלאה).

רצוי להעלות כאן היבט נוסף, שאף הוא נוגע לשימוש במצלמות נסתרות – התקנת מצלמות נסתרות בבית העסק או בבית, מצריכה, באופן טבעי, גם מעבר על החומר המתועד שנאסף בזכות פעולת המצלמות, ולכן, יש לקחת בחשבון גם הקצאת זמן המיועד לצורך משימה זו.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים אחרונים שיכולים לעניין אותך
עוקץ ברשתות, ממה צריך להזהר?
  כל אלו הם דברים שעד לפני שלושה עשורים, למשל, היה...
גרפולוגיה בעולם החקירות
גרפולוגיה בעולם החקירות בעולם דינמי בו המציאות משתנה במהירות שלא הכרנו,...
הסדרי ראייה
הסדרי ראייה הינם ההסדרים המושגים לאחר ניהול תביעת משמורת. בקשה...
סימנים לבגידות בין בני הזוג
סימנים לבגידות ראשית, ראוי לציין כי על אף שישנם סימנים לבגידות,...
מה ההבדל בין נוטריון לבין עורך דין? -VLK משרד עורכי דין ונוטריון
  האם כל עו"ד, הוא, בהכרח, גם נוטריון? התשובה שאלה זאת הינה...
תאונה בדרך לעבודה- עו"ד אורית בן שושן
כולנו יכולים לדמיין את זה: יום ראשון בבוקר, קמנו מותשים,...
מעקבים
אילו סוגי מעקבים מבצע חוקר פרטי? מעקב בגידות - במידה...
איתור רכב גנוב על-ידי חוקר פרטי
השכיחות הרבה של גניבות הרכבים מגיעה רבות לפתחי משרדי החקירות....
עורך דין לענייני משפחה באר שבע
עורך דין דיני משפחה באר שבע הדבר הכי ברור שאפשר לומר...
לכל הפוסטים

אודות

חיפוש נוסף באתר

יצירת קשר

הצטרפו לניוזלטר שלנו והישארו מעודכנים!

בניית אתרים בוורדפרס