חקירה באזהרה

חקירה באזהרה מתבצעת כנגד מי שחשוד בביצוע עבירה פלילית. כחלק מהחקירה זוהי חובתם של השוטרים להציג בפני הנחקר את כל החשדות נגדו, ולהסביר במה הוא חשוד. מה שמייחד ומבדיל חקירה באזהרה לעומת כל חקירה אחרת במשטרה הן החשדות בביצוע עבירה פלילית. לא כל אירוע שמגיע לכדי חקירה במשטרה הוא בהכרח פלילי, ייתכן שהוא אזרחי. ולא […]

חקירה באזהרה מתבצעת כנגד מי שחשוד בביצוע עבירה פלילית. כחלק מהחקירה זוהי חובתם של השוטרים להציג בפני הנחקר את כל החשדות נגדו, ולהסביר במה הוא חשוד.

מה שמייחד ומבדיל חקירה באזהרה לעומת כל חקירה אחרת במשטרה הן החשדות בביצוע עבירה פלילית. לא כל אירוע שמגיע לכדי חקירה במשטרה הוא בהכרח פלילי, ייתכן שהוא אזרחי. ולא כל מי שמגיע לחקירה הוא בהכרח חשוד- גם עדי ראיה ומי שמגיש לתלונה מגיעים לחקירה.

האינטרס של המשטרה בחקירה הוא להשיג הודאה באשמה, על מנת שיוכלו לנצח את התיק בקלות. אם יצליחו להשיג הודאה באשמה, יהיה קשה מאוד להוכיח את חפותו של החשוד בעבירה פלילית. לחוקר של המשטרה יש מאחוריו מערכת שלמה שפועלת לטובת אותו אינטרס. ומי היחידים שנמצאים לטובת החשוד? החוקר הפרטי ועורך הדין ששם עבור האינטרסים שלך בלבד.

 למה צריך לשים לב בחקירה באזהרה?

ראיות. הדבר הכי חשוב, שצריך להישאר תמיד בזיכרון של מי שנחקר תחת אזהרה, הוא שכל מילה במסגרת החקירה תוכל לשמש כראייה בבית המשפט. אפילו שיחות מסדרון מחוץ לחדר החקירות, כל מילה שנאמרת לשוטר. לכן חשוב להיעזר בחוקר פרטי שיוכל להשיג ראיות משפטיות שיוכיחו את חפותו של החשוד. בעזרת ייעוץ מעורך דין והתנהלות חכמה בחקירה, למשטרה יהיו פחות ראיות נגדכם. בעזרת הראיות שישיג החוקר הפרטי, תוכלו גם לנצח את המשפט.

זכויות. ברגע שהחשוד מודע לזכויות שמגיעות לו, אפשר להימנע ממצב שהן מופרות. הזכויות המרכזיות שכדאי להכיר הן הזכות להיוועץ עם עורך דין טרם החקירה, והזכות לשתיקה.

אפילו אם המשטרה תעדיף שהחשוד ידבר עם עורך רק אחרי החקירה, חשוב להתעקש על הזכות הזאת. עורך הדין יידע לומר איך להתנסח, איך להימנע מהודאה באשמה.

הזכות לשמור על שתיקה עלולה אומנם לחזק את הראיות של התביעה במשפט. אבל אם לא ברור מה עומד מאחורי שאלה מסוימת, אולי כדאי לא לענות. וכאן גם יעזור החוקר הפרטי. אם יהיו לחשוד ראיות מוצקות מהצד שלו, שיעמדו מנגד לראיות של התביעה.

-לדבר רק לפרוטוקול. כאשר מוודאים שכל מילה נרשמת, קשה יותר להוציא את הדברים מהקשרם. לרשום בתמצית את עיקרי הדברים או לעשות קיצורי דרך זה לא מספיק. פרוטוקול החקירה הוא ראיה קריטית, כל מה שלא רשום שם כאילו לא נאמר. לכן חשוב להתעקש שכל התשובות של החשוד יירשמו במדויק.

 

לסיכומו של דבר, החוקר המשטרתי שמבצע את החקירה הוא רק בן אדם בדיוק כמו החשוד. אך הסביבה והסיטואציה יוצרים חוסר איזון ביחסי הכוחות.

עורך דין פלילי וחוקר פרטי יוכלו לסייע לחשוד בכל אחד מהדברים שצריך לשים לב אליהם כאשר נחקרים באזהרה. באינדקס חוקרים IL תמצאו בעלי מקצוע עם כל הידע והניסיון, שיודעים איך להגן על האינטרסים שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים אחרונים שיכולים לעניין אותך
עד שחשבנו שראינו כבר הכל...
כותב: שמוליק ממן - קואנטין חקירות כמו בכל יום קיבל החוקר...
בדיקות האזנה
בדיקת האזנה בדיקת האזנה בבית  לאור התקדמות הטכנולוגיה בעולם, קיימות שיטות רבות...
חבילת GOLD
מיניסייט(כרטיס עסק)הכולל לוגו, אודות, קישור לאתר, פרסום בעיר הלקוח בחמישייה...
פתיחת עוסק מורשה- רו"ח אורית אבירם
ראשית, משמעות הדבר היא שהגעתם לתקרת ההכנסה המותרת לעוסקים פטורים...
ריגול תעשייתי
  מהם היתרונות שיש בריגול תעשייתי וכיצד ניתן להנות מהם? יתרונות איסוף...
מנעולנים מורשים
מנעולנים מורשים הבית שלנו הוא המקום הבטוח ביותר עבורנו, ולכן במצב...
חנינה מהנשיא
נושא קבלת חנינה מהנשיא מוסדר בסעיף 11(ב) לחוק יסוד: נשיא...
מתי צריך לקחת חוקר פרטי?
מתי צריך לקחת חוקר פרטי? זה אמנם נראה מהצד כמו סרט...
שילוב בין חוקרים פרטיים ועורכי דין - חשוב מאוד
  הבחירה של השניים צריכה להיות בקפידה ולוודא כי השניים עובדים...
חקירות גירושין - חוקר פרטי
חקירות גירושין תהליך גירושין הינו סיטואציה שלדאבוננו, אנשים רבים מוצאים את...
לכל הפוסטים

אודות

חיפוש נוסף באתר

יצירת קשר

הצטרפו לניוזלטר שלנו והישארו מעודכנים!

בניית אתרים בוורדפרס