חקירה משטרתית

חקירה משטרתית חקירה במשטרה יכולה להתקיים בשל אחת מהאפשרויות הבאות: הגשת תלונה במשטרה. מידע שהגיע למשטרה על עבירה שבוצעה או מבוצעת, על ידי גורם כלשהו או אפילו על ידי תוכנית טלוויזיה. בכל סוג של חקירה, בין אם היא פשוטה או מורכבת, המידע הנאסף בנוגע לחקירה מגיע ממקור מודיעיני, ורק לאחר סיום איסוף המידע תהפוך החקירה לחקירה גלויה. אם זומנתם לחקירה סמויה, חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין פלילי עוד לפני שהחקירה הופכת לחקירה גלויה, שכן יש לצפות לתרחישים שונים אפשריים.

כל מעצר לצורך חקירה במשטרה, בתקופה שנקראת מעצר הימים, מלווה בלחץ נפשי אדיר, ועל אחת כמה וכמה אם מדובר בעצור שהינו אדם נורמטיבי שאין לו היכרות מוקדמת עם מעצרים וחקירות משטרתיות .
תקופת מעצר הימים נותנת זמן לבניית קו ההגנה בתיק העיקרי. התמודדות עם לחץ נפשי מסוג זה שונה מנחקר לנחקר.
הנחקר חייב להבין שהרצון להשתחרר מהר ממעצר הימים, יוביל אותו למעשה פזיז וטעות בשיקול הדעת. הוא עלול לעשות טעות או טעויות אשר יובילו אותו להשלכות חמורות – כשהתשלום יהיה מאסר לשנים רבות.
השלב הנכון ביותר בשכירת שירותי עו"ד פלילי, הוא שכירת עו"ד בשלב שלפני החקירה המשטרתית – עוד קודם להגעת החוקרים אליך.
מטרת החקירה המשטרתית בליווי עו"ד היא להביא להפחתת אישומים ואף לביטולם תוך ראייה כוללת של הנחקר על נסיבותיו האישיות.
מטרת החוקרים בחקירה המשטרתית היא לבצע מספר תרגילי חקירה שנועדו לערער את אמונתו ובטחונו העצמי של הנחקר ולהביאו לידי הודאה באשמה.
קורה לא מעט שחקירה קשה, מסיבית ואגרסיבית, מביאה את הנחקר, לספר לחוקרים דברים אשר אינם ידועים להם, או להודות אף בעבירות אחרות שביצע ושבכלל לא נשאל עליהן באותה חקירה.
להלן סוגים של חקירה משטרתית:
-חקירה באזהרה- בסוג זה של חקירה, הנחקר חשוד בביצוע עבירה פלילית. הזכויות העומדות בפניו הן: הזכות להיוועץ בעורך דין טרם החקירה והזכות לשמור על שתיקה. בחקירה זו, כל מילה שנאמרת עלולה לשמש ראיה בבית המשפט, על אחת כמה וכמה הודאה מלאה באשמה. שכירת שירותיו של חוקר פרטי תסייע בהגשת ראיות נגדיות שיסייעו לחשוד במשפט, עורך דין פלילי ידאג לשמור על זכויותיו של החשוד. העבודה המשותפת של שניהם תמקסם את הסיכוי להטיב עם הנחקר בתוצאות החקירה
-מתן עדות. מתן עדות של כל מי שהיה בקרבת מקום, ראה או שמע משהו. הנחקר הוא לא החשוד עצמו, אלא מי שיתכן שיש לו מידע שימושי על האירוע. חשוב לזכור שמי שזומן לחקירה למתן עדות עלול להפוך לחשוד, ולכן התייעצות עם עורך דין וחוקר פרטי היא קריטית ותוכלו לעזור להבין מהם הפרטים שעלולים להפליל.
-הגשת תלונה. גם מגיש התלונה נחקר מהסיבה הפשוטה שיש חשיבות רבה לקבלת תמונת מצב מלאה ומפורטת על האירוע והסיבות להגשת התלונה.
לסיכומו של דבר, חקירה במשטרה היא סיטואציה לא נעימה, חשוב להגיע מוכנים נפשית ולהבין את הסיבה בגינה הגעתם לחדר החקירות. בכל מקרה תגיעו מוכנים כדי להבין מהן הזכויות החקירה.
באתר אינדקס חוקרים IL תמצאו חוקרים אמינים ומקצועיים בעלי תעודת חוקר פרטי על פי חוק, כמו כן עורכי דין מובילים מהתחום הפלילי שמכירים היטב את המערכת ויוכלו לסייע בכל סיטואציה של חקירה משטרתית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים אחרונים שיכולים לעניין אותך
אלימות במשפחה
  קורבנות האלימות נפגעים הן מבחינה נפשית, והן מבחינה הישגים בתחומים...
כיצד לבחור סוכן- עוזי סימון
נכתב על ידי עוזי סימון בעל רישיון פנסיוני משפטן ויזם...
רשלנות רפואית
מזכויות היסוד של האזרח במדינת ישראל היא זכותו של האדם...
גניבה ממעביד
  גם לאחר שהעברנו מועמדים סינון ראשוני כדי לבדוק את יכולתיהם,...
שילוב בין חוקרים פרטיים ועורכי דין - חשוב מאוד
  הבחירה של השניים צריכה להיות בקפידה ולוודא כי השניים עובדים...
החוקרים הפרטיים תיעודו עסקת סמים
צורך הסמים שלא הרפה מהאישה החולה... לפני מספר חודשים פנתה למשרדינו...
הטרדות טלפוניות
למרבה הצער, הטרדות טלפוניות הן תופעה שכיחה יחסית. לעיתים הן...
למה תורמים החוקרים הפרטיים בישראל?
כמו בכל ענף מי שמשלם באופן פרטי מקבל שירות הרבה...
החזרי מס
באילו מקרים מגיע לך החזרי מס? אם לא עבדת ברצף במהלך השנה...
מה ההבדל בין נוטריון לבין עורך דין? -VLK משרד עורכי דין ונוטריון
  האם כל עו"ד, הוא, בהכרח, גם נוטריון? התשובה שאלה זאת הינה...
לכל הפוסטים

אודות

חיפוש נוסף באתר

יצירת קשר

הצטרפו לניוזלטר שלנו והישארו מעודכנים!

בניית אתרים בוורדפרס